Muzikolog Viktor Velek zve do klubu Parník, kde představí zapomenutého ostravského rodáka Richarda Kublu

Ostravský muzikolog Viktor Velek působí na Fakultě umění Ostravské univerzity. Ve své badatelské práci se zabývá mimo jiné historií ostravské hudební kultury. V posledních letech vydal čtyřdílnou řadu Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní, která zásadním způsobem přispívá k poznání dávno zapomenuté historie. Mezi osobnostmi, na které zacílil svoji pozornost, byl také „český Caruso“ Richard Kubla (1890–1964), ostravský rodák a světově proslulý operní pěvec. Právě o této osobnosti jsme si s předním českým muzikologem Viktorem Velkem povídali krátce před jeho kublovským popularizačním pásmem, které ve středu 26. října představí v ostravském hudebním klubu Parník...

Celý rozhovor Milana Bátora s muzikologem Viktorem Velkem pro Ostravan.cz

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 10. 2022