Můj nový písňový cyklus vznikl v přírodě na Jesenicku, prozrazuje sopranistka Simona Mrázová

Sopranistka Simona Mrázová pochází z Valašska, ale svůj profesní život spojila především s Ostravou. Účinkovala na různých operních scénách, věnuje se také koncertnímu zpěvu a vyučuje na Fakultě umění Ostravské univerzity. Široký záběr aktivit Mrázové doplňuje i nový písňový cyklus Ta naša láska, k němuž Mrázová napsala slova a nápěvy. Autorem klavírního doprovodu je sbormistr a skladatel Jiří Najvar. Půvabný cyklus vyšel nedávno tiskem, také proto jsme pozvali Simonu Mrázovou k rozhovoru o jejím hudebním světě, folkloru a zpívání.

Celý rozhovor Milana Bátora se sopranistkou a pedagožkou Simonou Mrázovou pro Ostravan.cz

Simona Mrázová

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 11. 2022