Master Class - José M. Álvarez Losada

9. – 11. listopadu 2021

Katedra strunných nástrojů Fakulty umění Ostravské univerzity srdečně zve na houslové mistrovské kurzy pod vedením jednoho z předních španělských houslistů José M. Álvareze Losady (Malorka).

Master class bude probíhat každý den od 9 do 12 h v komorním sále Fakulty umění, budova B – Českobratrská 16, Ostrava.

Individuální lekce: 50 min

Vítání jsou nejen aktivní ale také pasivní účastníci.

Zájemci se mohou hlásit na e-mail nebo telefonicky 605 783 888.

Facebooková událost

José Manuel Álvarez Losada je přední španělský houslista, který získal řadu významných ocenění v interpretačních soutěžích, např. ve II. ročníku mezinárodní soutěže Joaquína Rodriga (Madrid 2004), v soutěži Primer Palau (Barcelona 2006) nebo v 16. ročníku hudební mezinárodní soutěže v Santiagu de Compostela (Santiago 1998). Vystupoval na významných pódiích v Německu, Rakousku, Španělsku, Francii, Holandsku, Italii, Japonsku, Velké Británii, Dominikánské republice a Švýcarsku. Jako sólista hrál s řadou orchestrů, z nejvýznamnějších byly koncerty pořádané Orchestrem španělského rozhlasu a televize, Orchestrem královské filharmonie Galicie a Symfonickým orchestrem Baleárských ostrovů. Byl členem komorního orchestru Joaquína Rodriga, orchestru mladých Gustava Mahlera a Symfonického orchestru Galicie. Jako koncertní mistr hrál v Královské filharmonii Galicie a v Komorním orchestru ostrova Menorky. Na poli komorní hudby byl zakládajícím členem smyčcového kvarteta Música en Compostela, souboru, který se zaměřoval hlavně na interpretaci hudby španělských skladatelů. Pořádá pravidelně mistrovské kurzy ve Španělsku na konzervatořích na ostrovech Ibiza, Mallorca, Menorka, dále v Ourense, na Conservatorio Superior de Catalunya a v současné době působí jako profesor houslové hry na Vysoké hudební škole baleárských ostrovů (Conservatorio Superior de Música de las Islas Baleares).

José M. Álvarez Losada

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 10. 2021