III. ročník mezinárodních interpretačních kurzů v oboru VIOLONCELLO

Katedra strunných nástrojů Fakulty umění Ostravské univerzity si Vás dovoluje pozvat na

III. ročník mezinárodních interpretačních kurzů v oboru VIOLONCELLO

který se letos uskuteční ve dnech 21. – 22. března 2019 / Fakulta umění (Sokolská tř. 17, Ostrava 1)

Lektory kurzů budou:

Kurzy jsou určeny pro: žáky a pedagogy základních uměleckých škol a pro studenty konzervatoří a vysokých uměleckých škol.

Cena individuální lekce: 500,- Kč
Přihláška ke stažení.

Přihlášky, prosím, posílejte na adresu . Uzávěrka přihlášek je 19. března 2019. Poté vám bude zaslán informační mail s platebními údaji.

Program:

Čtvrtek 21. 03. 2019
9:00 – 10:30přednáška Tomáše Jamníka na téma: Otakar Ševčík – Škola smyčcové techniky op. 2, Sokolská, Hudební sál 403
Otakar Ševčík vytvořil na přelomu 19. a 20. století dech beroucí houslovou metodu, která dodnes přitahuje pedagogy a studenty po celém světě. Tomáš Jamník upravil v roce 2018 pro nakladatelství Bärenreiter část této metody – Školu smyčcové techniky op. 2 – pro violoncello a během této jedinečné přednášky, která se koná v „předvečer“ Ševčíkových narozenin (22. 3. 1852) představí přítomným posluchačům způsob, jak ji lze nejlépe pochopit a využít. Případným zájemcům pak bude poskytnuta možnost zakoupit si přímo na místě všech šest sešitů Školy smyčcové techniky op. 2 – pro violoncello s podpisem editora.
10:30 – 12:30 workshop lektorů na třídách FU, Sokolská
14:00 – 17:00 workshop lektorů na třídách FU, Sokolská
18:00 – 20:00koncert Tomáše Jamníka a Renáty Ardaševové, obřadní síň Slezskoostravské radnice
(Dvořák – Brahms – Schumann - Matinů)
Pátek 22. 03. 2019
9:00 – 12:30 workshop lektorů na třídách FU, Sokolská
14:00 – 17:00 workshop lektorů na třídách FU, Sokolská

Klavírní korepetice Renáta Ardaševová (JAMU) a Alexandr Starý (FU OU)

Náslechy v hodinách – ve volných chvílích se můžete přijít podívat do kterékoli hodiny a poslechnout si hru vašich kolegů. Bude jistě zajímavé sledovat pedagogické působení všech lektorů i z pozice posluchače.

Těšíme se na vás!

Za všechny lektory zdraví Jiří Hanousek,