Studentka 2. ročníku Navazujícího magisterského studia BcA. Eva Kolková Sýkorová natáčela pro Český rozhlas

V souladu s deklarovanou spoluprací Fakulty umění Ostravské univerzity a Českého rozhlasu Ostrava se v prvním březnovém týdnu roku 2023 uskutečnilo nahrávání v ostravském Studiu 1. Studentka Eva Kolková Sýkorová ze třídy doc. Elišky Novotné dostala jedinečnou příležitost vyzkoušet si studiové natáčení i díky nabídnutému programu. Dramaturgyni Renátu Spisarovou zaujala možnost pořízení snímku skladby Ilji Hurníka, která doposud nahraná nebyla. Jednalo se o Preludia, která zkomponoval Hurník ve svých dvaceti letech. Osm kontrastních částí, které rozeznívají klavír ve všech jeho barevných i výrazových polohách obsahují již rukopis autora, jak jej známe i z jeho zralých skladeb. Jeho umění zkratky, melodickou invenci, práci s detailem, hudební humor, taneční stylizaci i závažnost obsahového sdělení představila Eva Kolková Sýkorová i na svém absolventském koncertě, který natáčení bezprostředně předcházel. Chceme touto cestou poděkovat i mistru zvuku Lubomíru Výrkovi a hudebnímu režisérovi Františku Mixovi, kteří pomohli vytvořit příjemnou a profesionální atmosféru. Těšíme se na poslech prostřednictvím rádiových vln a děkujeme za vydařenou spolupráci!

Studentka 2. ročníku Navazujícího magisterského studia BcA. Eva Kolková Sýkorová natáčela pro Český rozhlas

Zveřejněno / aktualizováno: 14. 03. 2023