Festival Hudební současnost odstartoval koncertem našich ostravských skladatelů, na kterém účinkovali studenti, absolventi a pedagogové Fakulty umění

„Festival Hudební současnost připravil večer věnovaný ostravským skladatelům. 48. ročník významné přehlídky soudobé hudby předcházela beseda s letošním jubilantem, skladatelem Edvardem Schiffauerem. Zahajovací koncert se konal o den později 6. října v Knihovně města Ostravy v pobočce v Mariánských Horách. Zazněla díla Jana Grossmana, Jožky Matěje, Edvarda Schiffauera, Daniela Poledňáka, Blanky Hosové, Ilji Hurníka a Milana Báchorka v provedení ostravských interpretů.“ Takto uvádí Milan Bátor svou recenzi pro Ostravan.cz s názvem Ostravské skladatele hráli ostravští umělci. S laskavým porozuměním a nevtíravým citem.

Druhá také velmi pozitivní recenze Lukáše Pavlicy pro Casopisharmonie.cz má název Stylově i instrumentačně pestré zahájení Hudební současnosti 2022.

Na koncertu vystoupili studenti, absolventi a také pedagogové Fakulty umění: Eva Sýkorová (klavír), Eva Marie Kořená (soprán), Markéta Schaffartzik (soprán), Ján Garláthy (lesní roh). Nejmladším ostravským skladatelem zastoupeným na koncertě byl Daniel Poledňák, student Katedry sólového zpěvu.

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 10. 2022