Studentky Fakulty umění uspěly ve světové konkurenci

Studentky Fakulty umění Klára Faltusová a Aneta Ševčíková se ve dnech 4.-11. 7. 2018 zúčastnily 6. ročníku Mezinárodní klavírní soutěže Ischia. Mezi konkurencí nejenom evropských, ale z velké části také japonských a jihokorejských pianistů, získala Klára Faltusová ze třídy Mgr. Lukáše Michela, ArtD. 3.cenu v kategorii F a Aneta Ševčíková ze třídy Doc. MgA. Elišky Novotné Čestné uznání v kategorii E.

Velké poděkování patří nadacím NADACE ŽIVOT UMĚLCE, Nadace Český hudební fond a Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“, které oběma studentkám finančně přispěly na náklady spojené se soutěží. Díky této velkorysé finanční podpoře se mohly studentky soutěže zúčastnit a také reprezentovat naši školu.

Soutěž probíhá každoročně na krásném, turisticky velmi navštěvovaném a atraktivním místě. Přesto, že se koná v období letních prázdnin, její výhodou je volba libovolného soutěžního programu. Díky tomu měly studentky možnost zúročit svůj bakalářský repertoár a změřit síly na mezinárodním podiu.

Zveřejněno / aktualizováno: 24. 10. 2018