Spolupráce studentů Katedry sólového zpěvu a katedry dechových nástrojů přinesla absolutní vítězství na soutěži

Studentky a studenti Katedry sólového zpěvu fakulty umění Ostravské univerzity pravidelně sbírají vavříny na mezinárodní pěvecké soutěži „Leo Clemens - Stonavská Barborka“.

Pro letošní ročník však došlo k zajímavé spolupráci, kdy své umělecké síly spojili zpěvačka Klára Hlúšková ze třídy doc. Evy Dřízgové a klarinetista David Žárský ze třídy MgA. Karla Dohnala, Ph.D. za klavírní spolupráce MgA. Michala Bárty, Ph.D.

Toto nově sestavené komorní trio předneslo cyklus písní „Láska a žal“ pro soprán, klarinet a klavír Antonína Tučapského. Výsledkem jejich snažení bylo udělení titulu absolutního vítěze vokálně – instrumentálního oboru v rámci nejvyšší kategorie „Profesionál“, která se konala na Kroměřížské konzervatoři.

Všem oceněným srdečně gratulujeme a věříme, že tento úspěch by mohl být dobrou motivací i pro jejich spolužáky pro rozvíjení další mezikatedrální hudební spolupráce.

Zveřejněno / aktualizováno: 08. 12. 2023