Student Katedry dechových nástrojů FU opět úspěšný na soutěžích

Pozounista Tomáš Popelka zřejmě nalezl zalíbení v mezinárodních hudebních online soutěžích, které se vyznačují specifickými podmínkami (odborná porota hodnotí nahrávky soutěžících a soutěžní repertoár tvoří obvykle pouze 1-2 skladby) a poskytují mladým studentům z celého světa možnost vzájemné umělecké konfrontace.

S potěšením jsme zaregistrovali informaci, že student magisterského studia ze třídy MgA. Pavla Debefa, Ph.D. byl na obou soutěžích, do nichž se přihlásil, mimořádně úspěšný!

Na soutěži World's Best Musicians Classical Music Competition, která byla organizována v Polsku a do níž poslal nahrávku skladby belgického autora Josepha Jongena Arie et polonaise, získal 1. cenu a titul Outstanding Laureate (vynikající laureát).

Svoji druhou nahrávku (Concerto borealis dánského skladatele Sørena Hyldgaarda) pak Tomáš zaslal do online soutěže Best Classical Musicians Awards 2023, která je pořádána v Anglii.

V kategorii Professional mu byla udělena 1. cena - Platinum Award) a navíc obdržel speciální cenu za expresivní výkon (Expressive Performance Special Award).

Srdečně gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci Fakulty umění a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Student Katedry dechových nástrojů FU opět úspěšný na soutěžích

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 08. 2023