Ukrajinský student Fakulty umění vítězem mezinárodní soutěže

V 1. ročníku bakalářského studia na Fakultě umění Ostravské univerzity studuje od letošního akademického roku sedmnáctiletý ukrajinský hobojista Sviatoslav Borysov. Mnohé možná napadne otázka, jak je možné, že byl přijat na vysokou školu v tak mladém věku. Jedná se však o mimořádně talentovaného hudebníka, jenž své kvality potvrdil i na mezinárodní interpretační soutěži Pro Bohemia, která se před několika dny uskutečnila v Ostravě.

Student ze třídy profesora Dušana Foltýna totiž suverénně zvítězil ve 3. kategorii, přičemž jeho výkon vysokým bodovým ohodnocením ocenila nejen odborná porota, ale také bouřlivým potleskem přítomné publikum.

Sváťovi, jak ho pojmenovali jeho univerzitní spolužáci, přejeme mnoho dalších úspěchů a radost ze studia na Fakultě umění.

Výsledková listina soubor pdf 0,32 MB

Ukrajinský student Fakulty umění vítězem mezinárodní soutěže