Další konkurzní úspěch Katedry dechových nástrojů

Pokud za ukazatel kvality výuky pokládáme úspěšnost studentů Fakulty umění na orchestrálních konkurzech, je Katedra dechových nástrojů v tomto aspektu nezpochybnitelným lídrem mezi hudebními katedrami FU OU.

Posledním příkladem je vítězství polské studentky 1. ročníku navazujícího magisterského studia Alicje Olekszak ze třídy MgA. Karla Dohnala, Ph.D. v konkurzu na místo zástupce vedoucího klarinetové skupiny Karlovarského symfonického orchestru. Blahopřejeme!

Je určitě skvělé, že studenti FU OU zaujímají postupně významné pozice v našich orchestrálních tělesech napříč celou naší republikou a nebuďte tedy překvapeni, pokud Vám sólo na některém z Vámi navštívených koncertů zahraje bývalý absolvent Fakulty umění Ostravské univerzity.

Studentka Alicja Olekszak

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 02. 2023