Studuje na Fakultě umění „mistr světa“ ve hře na klarinet?

Úžasná zpráva přišla nedávno ze Spojených států amerických.

Rafał Kleszcz, polský student Fakulty umění Ostravské univerzity, se stal vítězem mezinárodní klarinetové soutěže, kterou uspořádal výrobce klarinetového příslušenství Silverstein Works z USA. Soutěžního klání se zúčastnilo neuvěřitelných 87 klarinetistů z 25 zemí z celého světa a 82 porotců, kteří jejich výkony hodnotili, udělili studentovi ze třídy MgA. Karla Dohnala Ph.D. nejvyšší ohodnocení napříč všemi kategoriemi – Grand Prize.

Rafał, o němž jsme se před měsícem zmiňovali v souvislosti s jiným soutěžním oceněním, by měl navíc jako součást ocenění obdržet také nový klarinet a možnost sólového vystoupení na Světovém klarinetovém kongresu, který se bude konat příští rok v americkém Coloradu.

Výsledky soutěže

Videozáznam finálového vystoupení