Student Fakulty umění zvítězil na konkurzu do Janáčkovy filharmonie Ostrava

Zdá se, že májové dny neskonale svědčí studentům Fakulty umění. Po „pražskojarním“ klarinetovém soutěžním ocenění se Katedra dechových nástrojů FU OU dočkala dalšího vynikajícího úspěchu.

Student Radek Joska, který letos končí magisterská studia ve fagotové třídě MgA. Martina Petráka, se totiž stal vítězem konkurzu na prestižní post sólofagotisty v Janáčkově filharmonii Ostrava.

Konkurzu se zúčastnilo 18 uchazečů z České republiky i ze zahraničí, přičemž hodnotící komise složená z vedoucích jednotlivých nástrojových skupin Janáčkovy filharmonie ocenila Radkův brilantní výkon nejvyšším počtem bodů. Výsledkem je nabídka angažmá v tomto předním tuzemském orchestru.

Tento velký úspěch lze bezesporu chápat jako další ocenění kvalitní a poctivé pedagogické práce na Katedře dechových nástrojů Fakulty umění a také jako nejlepší propagaci Ostravské univerzity v českém hudebním prostředí.

Prof. Dušan Foltýn

Student Radek Joska