Konkurzní úspěchy studenta Pawla Karaśe z Katedry dechových nástrojů FU OU

Uplatnění studentů v profesionální praxi je jedním z hlavních cílů studia na Fakultě umění a průběžné vynikající výsledky v této oblasti potvrzují, že studenti či absolventi Katedry dechových nástrojů jsou konkurenceschopní a žádaní do orchestrů, v nichž se  konají konkurzní řízení na uvolněná místa.

Aktuálně lze jako příklad uvést klarinetistu Pawla Karaśe ze třídy MgA. Karla Dohnala Ph.D., který se účastnil dvou vypsaných konkurzů do profesionálních orchestrů.

Nejprve zvítězil v konkurzu do orchestru Severočeského divadla Ústí nad Labem na místo 2. klarinetisty s povinností 1. klarinetu a o několik dní později opět slavil další úspěch – tentokrát zvítězil v konkurzu na místo 1. klarinetisty do operního orchestru v polské Wroclawi, kde se nachází jedna z nejvýznamnějších operních scén našeho severního souseda.

Pawel se jako student pocházející z Polska rozhodl logicky pro druhou možnost a nám nezbývá než mu srdečně pogratulovat a popřát mu, aby byl ve svém novém působišti spokojen.

Prof. Dušan Foltýn

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 09. 2021