Mezinárodní ocenění klarinetistky Kamily Dmytrykiw

Polská studentka Fakulty umění Ostravské univerzity v oboru hra na klarinet ze třídy docenta Igora Františáka na sebe opět upozornila tím nejlepším možným způsobem. Navázala na svůj červnový mezinárodní soutěžní úspěch ze soutěže ve Švédsku dalším podobným oceněním.

Soutěž ISCART International Music Competition, která se konala 18. září 2020 ve švýcarském Luganu, je vypisována pro obory hra na dechové nástroje žesťové, hra na dechové nástroje dřevěné, hra na smyčcové nástroje, hra na klavír, hra na bicí nástroje a pro obor zpěv. Studentka 3. ročníku bakalářského studia se v obrovské mezinárodní konkurenci rozhodně neztratila a na základě rozhodnutí odborné poroty získala 2. cenu.

Studentka se dále účastnila také soutěže „France Music Competition“, která se konala online v září 2020 a byla vypisována pro obory komorní hra, hra na dechové nástroje žesťové, hra na dechové nástroje dřevěné, hra na smyčcové nástroje, hra na klavír, hra na bicí nástroje a pro obor zpěv. V této soutěži se umístila na 2. místě v kategorii mladých umělců od 16 do 24 let.

Kamile i jejímu pedagogovi srdečně gratulujeme a děkujeme za reprezentaci Fakulty umění a Ostravské univerzity.

Kamila Dmytrykiw
Mezinárodní ocenění klarinetistky Kamily Dmytrykiw