Klavírní úterky v Kulturním domě Poklad

Již rok trvá pravidelná spolupráce Katedry klávesových nástrojů Fakulty umění a Kulturního domu Poklad v Ostravě Porubě. Od prvního Klavírního úterku – tak se nazývají polední koncerty vždy poslední úterý v měsíci – který v dubnu 2022 naplnila svým programem dnes již absolventka KKN FU OU MgA. Šárka Chaloupková, probíhají klavírní setkání v nově zrekonstruovaném Kulturním domě Poklad. Dramaturg MgA. Jan Rokyta využil nástroje, který se v útrobách kulturního domu skrýval – koncertního křídla značky Steinway z roku 1902, a oslovil Katedru klávesových nástrojů s nabídkou spolupráce. Během deseti koncertů se zde vystřídali studenti, absolventi i pedagogové Fakulty umění. Své zastoupení zde měli klavíristé ze třídy doc. Elišky Novotné, MgA. Jany Vondráčkové, Ph.D.Mgr. Lukáše Michela, ArtD. Tento kulturní počin si pomalu nachází své stálé posluchače a pro naše studenty představuje vítanou možnost prezentace toho, co se naučili. Aktuálně se můžeme těšit na společné vystoupení Aleny Březovské a BcA. Marie Jírové 25. dubna. Skvosty i méně známé skladby z klavírního repertoáru si můžete vyslechnout vždy v 11 hodin.

Facebooková událost

Klavírní úterky v Kulturním domě Poklad