Hudba jako cesta k psychohygieně: Fakulta umění otevírá další ročník kurzu muzikoterapie
Fakulta umění Ostravské univerzity otevírá již počtvrté kurz celoživotního vzdělávání věnovaný muzikoterapii, jejím teoretickým východiskům, ale také sebezkušenostním technikám a technikám mindfulness. Kurzem s názvem Hudební kreativita jako nástroj psychohygieny a osobnostního rozvoje již prošla řada profesionálních hudebníků, studentů psychologie, zkušených pedagogů i zájemců z jiných oborů, kteří si tak nejen rozšířili portfolio svých profesních kompetencí, ale zároveň podpořili vlastní duševní pohodu a kreativitu.
Lektorkou a garantkou tohoto programu celoživotního vzdělávání je hudební pedagožka, psychoterapeutka a členka rady Muzikoterapeutické asociace České republiky Mgr. Anna Neuwirthová, Ph.D. Více o směřování kurzu a jeho přínosech se dozvíte v rozhovoru s lektorkou.
Praktická část výuky probíhá v moderní budově Fakulty umění v Ostravě na Černé louce. Učebna je vybavená muzikoterapeutickými nástroji jako jsou tibetské a křišťálové mísy, gongy, handpany, djembe, cajóny, kalimby, xylofon, metalofon, nechybí ukulele, kytara nebo flétny a mnohé další rytmické a perkusivní nástroje.
Celková dotace: 91 výukových hodin
Výuka probíhá blokově, každý druhý pátek po celý den
Vstupte do prostoru, v němž se hudba stává prostředkem hlubší vnímavosti, zklidnění a osobního rozvoje.
Další informace a podání přihlášky
Zveřejněno / aktualizováno: 02. 06. 2026


































