Dé Bé – Vé eR – Í eS

Výstava pedagogů Ateliéru malby 1 Ostravské university Daniela Balabána, Václava Rodka a Iva Sumce.

3. – 26. března 2022
Galerie HYB 4

Srdečně Vás zveme na vernisáž 3. března v 18 h.

Facebooková událost

Kurátor: Petr Pokorný

Z mimopražských malířských ateliérů na vysokých školách je ten „Balabánův“ dlouhodobě jeden z nejzajímavějších—a pořád ještě patří do doby a fungování, kdy pečeť udávají autoři. Proto je zajímavé všechny tři pedagogy si představit výstavou.

Daniel Balabán—malíř, patřící ke generaci nastupující s postmodernou v 80. letech minulého století, který ve své tvorbě reflektuje figuru, krajinu i koketování s konceptem, téměř nepracuje v cyklech a každý obraz je „pro dnešní den“. Tvoří také keramiku.

Václav Rodek—v týmu pedagogů Atelieru malby I je typem konstruktéra, tím, kdo téma zpracuje znovu a znovu. Různé pohledy ukazují pestrost—autora i tématu. Stará se o koně.

Ivo Sumec—ilustrátor, v dobrém slova smyslu. Kresba obyčejného křesla nebo lustru může být obrazem, když se povede. Zajímá ho grafický design.

Skládačka ke stažení soubor pdf 0,48 MB

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 02. 2022