Unikátní kniha připomene téměř zapomenutého fotografa Ostravy

Už za pár týdnů se fanoušci kvalitní fotografie dočkají publikace, která Ostravě svým způsobem vrátí jednoho z nejpozoruhodnějších místních fotografů. Je to Viktor Kolář starší. Jeho syn je řadu let známý a uznávaný fotograf, ale otec Viktor Kolář starší je dnes prakticky neznámý. Přitom po sobě zanechal několik desítek tisíc snímků a negativů, na nichž zachytil spoustu podob Ostravy a jejích obyvatel v období první republiky, okupace a poté v dalších dvou desetiletích.

Poměrně rozsáhlou pozůstalost Viktora Koláře staršího zpracovává do reprezentativní publikace historik umění a pedagog Fakulty umění Ostravské univerzity Lukáš Bártl, s kterým jsme o jeho knize hovořili...

Celý rozhovor Petra Broulíka s historikem umění a pedagogem Lukášem Bártlem pro Magazín Patriot

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 10. 2022