Nominováni na Cenu Jantar 2021 jsou umělci z výtvarné i hudební části Fakulty umění

Odborná porota Moravskoslezských uměleckých Cen Jantar rozhodla o nominacích v kategorii výtvarné umění. Na cenu jsou nominovaní Eliška Čabalová za výstavu Místa & Knihy v Domě umění v Ostravě, Libor Novotný za výstavy v Galerii Dukla a Výstavní síni Sokolská 26 a do třetice Václav Rodek za výstavu Metakódy v ostravském Domě umění.

Celý text naleznete na webu Ostravan.cz.

Za vážnou hudbu odborná porota udělila osm nominací na Cenu Jantar mezi kterými jsou i sólisti a pedagogové Fakulty umění, klarinetista Igor Františák a violoncellista Jiří Hanousek.

Celý text o nominaci v oblasti vážné hudby na webu Ostravan.cz.

Slavnostní udílení výročních Cen Jantar za rok 2021 se uskuteční v pondělí 25. dubna 2022 v ostravské aule Gong.

Všem nominovaným srdečně gratulujeme!

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 03. 2022