Jakub Černý: Zpátky ke strojům!

4. – 26. května 2022
Galerie Jáma 10, Přívozská 22, Moravská Ostrava a Přívoz

Vernisáž se uskuteční ve středu 4. května v 18 hod.
Úvodní slovo — Libor Novotný
Facebooková událost

Výstava Zpátky ke strojům! je ambivalentní hrou.

„Jsem součástí rodinného dědictví, cítím smutek. Jsem součástí rodinného diskursu, nevím proč.“

Jakub Černý (1994) je absolventem ateliéru Kresba na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Od roku 2019 působí Černý jako asistent ateliéru kresby OU. Zde se jako student v roce 2016 stal spoluzakladatelem studentského rádia Eden_ova a později téhož roku také audiovizuálního uskupení München Konflikt. V rámci svých aktivit se zabývá mapováním a propagací nezávislé audiovizuální kultury a organizováním koncertů v Ostravě. Je aktivním umělcem na poli intermediálního umění (kresba, performance, objekt, instalace, video, zvuk), se zaměřením na site-specific instalace ve veřejném prostoru. V roce 2019 se stal finalistou Ceny Exit.

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 04. 2022