XII. ročník mezinárodních interpretačních kurzů – klavír/cembalo

Katedra klávesových nástrojů Fakulty umění Ostravské univerzity pořádá v roce 2024 již XII. ročník mezinárodních interpretačních kurzů, které se letos konají nejen v oboru klavír, ale i v oboru cembalo. Kurzy se konají ve dnech 25.−30. října 2024 (obor cembalo 28.−30. října 2024) v nové budově Fakulty umění Ostravské univerzity na Černé louce, Moravská Ostrava 3398 (City Campus OU, budova CU).

Letošní ročník bude zahájen klavírním recitálem Jana Jiraského (JAMU Brno), který se uskuteční v pátek 25. října 2024 v 19,00 hodin. V den státního svátku 28. října 2024 v 18,30 vystoupí s recitálem oba lektoři cembalových kurzů - Marek Toporowski (AMU Krakow) a Vojtěch Spurný (Fakulta umění OU). Oživením letošního ročníku bude také přednáška paní dr. Jany Vondráčkové. Dalšími lektory pak jsou Peter Pažický (Akadémia umení Banská Bystrica), Eliška NovotnáLukáš Michel (oba z Fakulty umění OU). Již tradičním obsahem kurzů bude koncert účastníků, cembalová dílna pro klavíristy a malý výlet.

Těšíme se na vaši účast, za všechny lektory zdraví Lukáš Michel, vedoucí katedry

Informace, přihlášky a platby

Zveřejněno / aktualizováno: 06. 10. 2024