Mimořádný úspěch čtyř studentek Katedry klávesových nástrojů

V neděli 21. května 2023 se čtyři studentky Katedry klávesových nástrojů – Andrea Kazdová, Simona Lengyelová, Alena Březovská a Marie Jírová – zúčastnily 12. ročníku Mezinárodní klavírní soutěže Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Všechny zúročily jejich dlouhodobou přípravu, když v konkurenci mladých profesionálních pianistů získaly významná ocenění mezinárodní poroty, ve které zasedli renomovaní pianisté z Německa, Maďarska, Francie a České republiky.

Studentka 2. ročníku bakalářského studia Andrea Kazdová ze třídy Mgr. Lukáše Michla, ArtD. získala Čestné uznání, její kolegyně ze stejného ročníku Simona Lengyelová pak získala 3. cenu. Na nejvyšší ocenění - 1. cenu dosáhly dokonce hned dvě studentky katedry, Alena Březovská, studentka 1. ročníku bakalářského studia ze třídy doc. Elišky Novotné a Marie Jírová, posluchačka 2. ročníku navazujícího magisterského studia ze třídy Mgr. Lukáše Michla, ArtD. Studentky vystoupily jako soutěžící nejvyšší věkové kategorie a předvedly připravený repertoár v délce asi 30 minut, v rámci něhož povinně zazněla soutěžícími vybraná skladba Vítězslava Nováka.

Studentky Katedry klávesových nástrojů zanechaly v rodišti Vítězslava Nováka - v Kamenici nad Lipou jednoznačnou stopu dokládající vysokou úroveň hry na klavír na Fakultě umění Ostravské univerzity. Jedná se o velký úspěch nejen zmíněných studentů, ale i jejich domovské katedry a vyučujících doc. Elišky Novotnédr. Lukáše Michla.

Mimořádný úspěch čtyř studentek Katedry klávesových nástrojů

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 05. 2023