Kalendář akcí - Fakulta umění, City Campus

Koncertní sál

Sál je určen jak pro realizaci koncertů komorní hudby, tak i pro pořádání konferencí, či setkání při slavnostních příležitostech. Prostory jsou využity v maximální míře především k vlastní výukové, zkouškové a umělecké činnosti. Informace o volné kapacitě a cenách za pronájem je možné získat na níže uvedené mailové adrese nebo telefonních číslech.

Parametry koncertního sálu:

doba dozvuku: cca 1.8 sekundy, je možno snížit elektricky ovládanými závěsy
klavír: Steinway – model D, Yamaha – model C5
kapacita: 211 míst, možno navýšit o 30 – 50 míst
velikost jeviště: 14 x 6.5 metru

Akustika sálu je hřejivá, má svůj plný a plastický objem a na první dojem i výrazně kořeněnou chuť. Je to prostě laskomina, kterou je třeba poznat a vyzkoušet.“ uvádí ve své recenzi koncertu Bonus Locus Milan Bátor pro Ostravan.cz.

Rozhlasový záznam prvního zahajovacího koncertu s názvem Bonus Locus v sále

Další místnosti k pronájmu

Pro pořádání různých akcí je možno využít společenského prostoru a tří přilehlých přednáškových místností s kapacitou cca 20, 40 a 60 míst k sezení. Stejně tak nabízíme i malý sál v prvním patře budovy s kapacitou 60 míst. Sál je hlukově odstíněn od ostatních prostor, je vybaven klavíry zn. Steinway a Kawai.

Centrum digitálních technologií

V současném uměleckém provozu a samozřejmě nejen uměleckém, například obory s přesahem k výtvarným aktivitám, vyžadují při realizaci projektů ve 2D nebo 3D vizuální formě spektrum digitálních technologií. Tím pádem i výuka v oborech zaměřených na výtvarná umění, musí tyto trendy reflektovat a studenty seznamovat a připravovat na budoucí praxi, ve které se s digitálními technologiemi setkají. Projekt Centra digitálních technologií Fakulty umění OU má za cíl rozšířit a zkvalitnit výuku škály oborů v rámci studijního programu Výtvarná umění. Studenti se budou moci seznámit s pracovními postupy a formami realizace projektů za použití digitálních technologií. Od pořizování vstupních dat na velkoplošném a 3D skeneru, zpracování a příprava pro výstup dat dle charakteru projektu – 2D, 3D tisk, animace, video, mapping a možné kombinace. Z těchto aktivit vyplývá struktura CDT, jenž se bude skládat z těchto jednotek:

Struktura technologického vybavení CDT

1. 2D + 3D skenovaci jednotka
    - skener HD Ultra i3650s, 3D scanner Go!SCAN 50, iMac 27“ Retina 5K / i7 4.0GHz
    / 512 GB SSD /, Adobe CC for Teams COMPLETE MP ML,
    Cinema 4D Studio EDU licence
  2. Jednotka pro 2D tisk
    - UV tiskárna Arizona
    460 XT, iMac 27“ Retina 5K / i7 4.0GHz / 512 GB SSD /, Adobe CC
    for Teams COMPLETE MP ML
  3. Jednotka pro řezání plochých materiálů
    - řezací plotr Kongsberg XN24 PACK, iMac 27“ Retina 5K / i7 4.0GHz
    / 512 GB SSD /, Adobe CC for Teams COMPLETE MP ML
  4. Jednotka pro 3D tisk Centra digitálních technologií
    - 3D tiskárna Maxi 3D printer, 3D Factories ProfiMaker, iMac 27“ Retina 5K / i7 4.0GHz
    / 512 GB SSD /, Adobe CC for Teams COMPLETE MP ML,
    Synology DS2415+ DiskStation

GAFU

Galerie Fakulty umění (GAFU) zahájila činnost v roce 2018. Jejím hlavním smyslem je poskytovat prostor především pro uměleckou reflexi a artikulaci aktuálních problémů ve společnosti a zprostředkovávat recentní tendence v umění a vizuální kultuře, včetně sociálních a mezioborovově orientovaných projektů. Významnou součástí její dramaturgie také citlivá reflexe místního dění a jeho zasazování do širších vazeb a souvislostí.

otvírací doba:
po – pá