Výstava Něco o všem v polském Lublinu představuje práce, které vznikly během workshopu s názvem Zobrazování reality

Výstava „NĚCO O VŠEM“

GALERIE KONT
UMCS, Fakulta umění, Lublin, Polsko
Vernisáž výstavy: 17. října v 17:00 hodin
18. - 31. října 2024

Vystavující:

• Eliška Hurytová
  • Jakub Pohludka
  • Aiganym Kuvandyk
  • Anna Cibochová
  • Daniel Konček
  • Elizabeth Emilie Ulman
  • Ján Kováčik
  • Michaela Rodáková
  • Oliver Špliňo
  • Prokop Vjaclovský
  • Vendula Váňová

Výstava představuje práce studentů z ateliéru Malby 2, doc. Františka Kowolowskéhodr. Jiřího Kuděly na Fakultě umění Ostravské univerzity, které vznikly během workshopu s názvem „Zobrazování reality“, realizovaného v květnu 2024:

• prof. Sławomir Toman
  • dr. Małgorzata Pawlak
  • dr. Mikołaj Kowalski

Umělecké dílo, včetně malby, sestává ze dvou neoddělitelných vrstev – vizuální vrstvy, tedy formy, a obsahu, který je prostřednictvím této vizuálnosti vyjádřen. V malířství není možné se jedné z těchto rovin vzdát; každá umělecká forma je nositelem obsahu, každý obsah má svou formu. Proto lze malířství považovat za jeden z druhů jazyka. Jazyka, v němž se věty formulují pomocí zručného a vědomého zacházení s výtvarnými formami, který slouží k vyjádření soudů či k vyprávění příběhů o realitě. Uvědomění si významu vlastního vyjádření je nesmírně důležité, zejména dnes, ve světě, kde naše uši a oči každý den zasahuje tolik obsahu, z něhož některý má velký vliv na náš vlastní život, zatímco drtivá většina pro nás nemá žádný význam.

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 10. 2024