Ocenění nahrávky studenta Katedry dechových nástrojů

Požadavky na studenty doktorského studia na Fakultě umění jsou velmi náročné.

Loňský absolvent magisterského studia hobojista Dominik Bunc, který pokračuje ve svém zdokonalování jako doktorand ve třídě prof. Dušana Foltýna, tyto nároky svými pestrými a rozsáhlými aktivitami zcela naplňuje.

Pravidelnou koncertní, organizační a publikační činnost nyní doplnil také nahrávkou skladby „Legacy“ koncert pro hoboj a dechovou harmonii španělského skladatele Oscara Navarra, kterou natočil v červnu ve spolupráci s dechovým orchestrem Májovák pod vedením dirigenta Filipa Urbana ve studiu Českého rozhlasu Ostrava.

A před nedávnem k nám doputovala potěšující informaci z amerického New Yorku, že tento snímek získal na soutěži Victory International Music Competition 1. místo s tímto hodnocením poroty:

„Byli jsme potěšeni, že jsme vás mohli přivítat mezi soutěžícími z více než dvaceti zemí, a nadšeni, že se členům naší mezinárodní poroty a online divákům líbily vaše skvělé výkony v průběhu celé soutěže. Srdečně vám blahopřejeme k vašemu talentu, odhodlání, tvrdé práci a vášni pro hudbu!“

Děkujeme Dominikovi za zviditelnění Fakulty umění Ostravské univerzity v zámoří a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Ocenění nahrávky studenta Katedry dechových nástrojů Dominika Bunce

Zveřejněno / aktualizováno: 20. 11. 2023