Mezinárodní festival dětské a studentské multimediální tvorby

Nová budova Fakulty umění v City Campusu Ostravské univerzity ožije současným audiovizuálním uměním, hudebně experimentálními projekty, projekcemi, videoartem a dalšími zajímavými akcemi.

Ve dnech 26. - 30. září 2023 proběhne čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu dětské a studentské multimediální tvorby TrikFilm. Festival pořádá Fakulta umění Ostravské univerzity pod záštitou Moravskoslezského kraje, města Ostravy a za přispění Ministerstva kultury.

TrikFilm propaguje nezávislou uměleckou tvorbu mladých nezávislých umělců v mezinárodním kontextu v oblasti animace, videoartu, světelného designu nebo PC her. Výsledky jejich tvůrčích aktivit zpřístupňujeme veřejně v rámci festivalových dnů i online na festivalových stránkách.

Letošní TrikFilm se ponese v žánru hororu, tematicky zaměřená tak bude i výstava v galerii GAFU, jejíž kurátorem je Tomáš Knoflíček či přednáška Martina Jirouška Horor v animaci. Každý den vyplní program TrikFilmu projekce animovaných filmů a videoartů, dále workshopy animování pro děti, pod vedením studentů a akademiků Fakulty umění Ostravské univerzity. V rámci večerního programu uvedeme hudebně performativní produkci Dana Skály a Jakuba Černého s účastí našich studentů, nebo performanci Petra Váši a Jany P. Francové. Návštěvníci festivalu budou moci zhlédnout také světelný mapping soutěžních projektů na novou budovu Fakulty umění a konečně také hudební produkci spojenou s křestem nového alba v Kulturním centru Provoz, kde zahraje Dj Leafur, Fobia Kid (SK) a Leafur feat Hardlover. V programu se objeví také dabingová dílna, tvorba 360°videa nebo si budete moci vytvořit svou vlastní PC hru pod vedením pedagogů pražské Aeroškoly. V programu najdete také workshop Poezie pohybem brněnského básníka, hudebníka, textaře, skladatele a výtvarníka Petra Váši nebo tvorbu ilustrací společně s ostravskou ilustrátorkou a grafičkou Petrou Jirouškovou. V pátek pak můžete navštívit Art trhy, na nichž budou studenti Fakulty umění OU, a nejen oni, nabízet své výrobky a umělecká díla. Také se můžete jako porotce zúčastnit večera projekcí nezávislé animované tvorby studentů českých vysokých škol zakončeného vyhlášením vítězů.

Celý program festivalu naleznete na festivalových stránkách. Pro aktuální informace se můžete připojit také k facebookové události.

Trikfilm podporuje rozvoj tvůrčího myšlení v souvislosti s novými trendy nejen v umění, ale i v oblasti vzdělávání. Poskytujeme prostor pro pozitivní konfrontaci a navazování nových kontaktů mezi mladými umělci a profesionály z celého světa. Chceme prezentovat a propagovat tvorbu našich mladých umělců ve světovém kontextu.

Těšíme se na Vás!

Mezinárodní festival dětské a studentské multimediální tvorby

Zveřejněno / aktualizováno: 07. 09. 2023