Pozvánka na koncert „Medové housle“, na kterém vystoupí houslista Petr Maceček za klavírního doprovodu Elišky Novotné

Srdečně vás zveme na koncert z cyklu komorních koncertů umělecké agentury Presto, na kterém dne 25. listopadu 2022 vystoupí houslista Petr Maceček, držitel několika ocenění včetně zvláštní ceny v soutěži Henryka Wieniawského v Polsku. Petr Maceček byl koncertním mistrem Slovenského komorního orchestru, koncertním mistrem a uměleckým vedoucím komorního orchestru Capella Istropolitana v Bratislavě. Po svém příchodu do Prahy byl v 90. letech koncertním mistrem Sukova komorního orchestru a poté řadu let působil jako koncertní mistr a umělecký vedoucí Pražského komorního orchestru. Od roku 2000 do roku 2011 byl členem Talichova kvarteta. Jako sólista těchto orchestrů nebo samostatný sólista Petr Maceček koncertoval ve významných koncertních sálech po celé Evropě, Jižní Americe, Spojených státech a Asii. Natáčel pro nahrávací společnosti Naxos, Vox Classics, Koch Discover, BMG aj. Petr Maceček působil jako vyučující v celé řadě mezinárodních mistrovských kurzů u nás i v Evropě (Anglie, Portugalsko, Belgie, Francie) a pedagogicky působí na mezinárodní konzervatoři v Praze a na Ostravské univerzitě. Klavírní partnerkou mu bude skvělá Eliška Novotná. Její interpretaci označují kritici a posluchači jako hudebně naléhavou, důslednou a zcela přesvědčivou. Oceňována je její perlivá technika, stylová čistota a hluboká muzikálnost. Z koncertních výkonů Elišky Novotné vyzařuje potěšení ze hry a radost ze života.

Koncert proběhne v příjemném prostředí slavnostního sálu divadla Jiřího Myrona. Každý z večerů tohoto cyklu je jedinečný a na každém z nich se setkáte s interprety, kteří jsou ve svém oboru špičkou. Ale hlavně načerpáte energii a krásno do dalších dní. Svým jménem koncerty zaštítili náměstek kultury MSK Lukáš Curylo a náměstek kultury SMO Zbyněk Pražák. Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava projekt finančně podpořili.

Vstupenky

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 11. 2022