Mezinárodní úspěch studenta Katedry dechových nástrojů Fakulty umění OU

Jak se zdá, studenti z klarinetové třídy MgA. Karla Dohnala Ph.D. a docenta Igora Františáka se rozhodli prezentovat kvalitu výuky tohoto oboru na Fakultě umění Ostravské univerzity zcela průkazným způsobem.

Po nedávných oceněních Anny Sysové či Kamily Dmytrikiw totiž můžeme být pyšni na další skvělý úspěch, jehož tentokrát dosáhl student Rafał Kleszcz. Tento nadějný polský klarinetista totiž získal na mezinárodní soutěži Golden Arts Contest nejenom 1. cenu ve své soutěžní kategorii, ale obdržel také titul absolutního vítěze (Special Golden Artists Prize) napříč všemi kategoriemi tohoto soutěžního klání, jehož se zúčastnili talentovaní interpreti z nejrůznějších hudebních oborů z celého světa.

Rafał absolvoval uplynulý akademický rok pod vedením MgA. Karla Dohnala Ph.D. v rámci studijního programu „Erasmus+“ a nás může těšit, že se rozhodl i nadále pokračovat ve svém uměleckém rozvoji v jeho třídě na Fakultě umění Ostravské univerzity. Před nedávnem totiž úspěšně vykonal přijímací zkoušku do magisterského studia.

Rafałovi i jeho pedagogovi gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci Ostravské univerzity, Fakulty umění i Katedry dechových nástrojů.

Prof. Dušan Foltýn

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 06. 2022