František Kowolowski: PLATFORMA ≠ 2 / AUTONOMNÍ ZÓNA

Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy Františka Kowolowského PLATFORMA ≠ 2 / AUTONOMNÍ ZÓNA, která proběhne v pátek 10. září od 19:00 v Galerii Luxfer (Riegrova 347, Česká Skalice).

Postava Františka Kowolowského (*1967) je spojena zejména s fenoménem tzv. ostravské scény, na jejímž formování se významně podílel nejen jako člen uskupení Předkapela Lozinski o.p.s., ale také jako svébytný performer, malíř a autor instalací. V jeho performancích, často umístěných ve veřejném prostoru, mnohdy zaznívá společensko-kritický aspekt. Kowolowski je důležitou postavou také díky své kurátorské činnosti, působil například v brněnském Domě umění či Galerii 99. Významná je rovněž jeho pedagogická praxe, zejména na Fakultě umění Ostravské univerzity, kde dlouhodobě působil jako děkan a stále zde působí jako vedoucí ateliéru malby.

Výstava potrvá do 31. října 2021.

Zveřejněno / aktualizováno: 08. 09. 2021