7. Mediations Biennale Polska / Events Horizon

Zbyněk JanáčekMarek Sibinský vystavují na prestižní mezinárodní výstavě v polské Waršavě Events Horizon, která je hlavní výstavním projektem 7. Mediations Biennale Polska.

Events Horizon / Horyzont Zdarzeń je hlavní výstava 7. Mediations Biennale Polska . Výstava se koná ve dvou varšavských lokalitách. Zahájení Horyzont Zdarzeń se uskutečnilo 1. října 2020 v 19:00 v cukrovarském prostoru Praga. 2. října 2020, také v 19.00, se v moderní varšavské komplexu District Hall uskutečnilo zahájení druhé části Mediačního bienále Polska.

Významná část výstavy bude umístěna v CIC Innovation Campus, největším technologickém inovačním centru v Polsku a regionu, kde bude mít šanci být realizována vize budoucnosti. District Hall Warsaw, která je jeho součástí, je centrem sociálních inovací a prostorem pro spolupráci otevřeným všem.

Výstavy se zúčastní umělci z několika zemí v Asii a Evropě, vč. světově proslulých umělců jako je Koen Vanmechelen z Belgie, Daniel Lergon z Německa, Tao Ya-Lun z Tchaj-wanu nebo slavná dvojice umělců z Číny; Sun Yuan a Peng Yu. K vidění budou také díla polské umělkyně Alicje Kwade, která má v zahraničí výjimečné uznání.

2. října v 13:00 District Hall Warsaw hostil také programovou konferenci Events Horizon / Horyzont Zdarzeń, které se zúčastní: dr hab. Tomasz Wendland a kurátoři 7. Mediačního bienále Polska, pořádající výstavy ve zbývajících 6 polských městech: dr hab. Andreas Guskos ve Štětíně, Dr. Artur Szrajber v Lodži, Dr. Małgorzata Jabłońska v Jelení Hoře, Artur Kłosiński v Mosině a Dr. Patryk Lichota v Poznani.

Z programového prohlášení kurátorů:
„Chceme se podívat na nejnovější světové a polské umění, které studuje realitu, svými obrazy překračuje horizont událostí, odhaluje jevy, které inspirují vědce, všímá si a dokonce předvídá civilizační a estetické změny poháněné rozvojem vědy a nových technologií. Umění, které také vytváří nové výzkumné nástroje, prototypy, iniciuje nové formy komunikace a kreativity a stimuluje individuální lidský rozvoj“, říká Tomasz Wendland, ředitel bienále. Mnoho prací je zcela průkopnických a kombinuje nejnovější objevy neutronových sítí v počítačích s nejnovějšími komunikačními médii a nejjednoduššími mechanickými zařízeními. V této souvislosti tradiční obraz obnovuje svou svěžest jako klasické médium pro vytváření vizí, které mají často zásadní význam.

Kurátoři: ředitel bienále - Tomasz Wendland, Jacek Sosnowski, Patryk Lichota, Gu Zhenqing, Alnoor Mitha, Pon Pronoia, Thomas Zitzwitz a HongJohn Lin.

Za Českou republiku byli přizváni k účasti Zbyněk Janáček a Marek Sibinský z Katedry grafiky a kresby Fakulty umění Ostravské univerzity.

7. Mediations Biennale Polska / Events Horizon

Zveřejněno / aktualizováno: 09. 10. 2020