Student Dominik Bunc vítězem konkurzu do Janáčkovy filharmonie Ostrava

V dnešní podivné a nejisté době určitě vnímáme daleko intenzívněji jakékoliv příznivé informace o úspěšných aktivitách našich studentů či pedagogů.

A právě takovou aktuální povzbuzující zprávou může být například výsledek konkurzu na místo 1. hobojisty, který se uskutečnil dne 25. září 2020 v Janáčkově filharmonii Ostrava. Přes „koronavirové“ komplikace vážilo nakonec cestu do Ostravy 8 mladých hobojistů ze zahraničí, které doplnil také student Fakulty umění Ostravské univerzity Dominik Bunc ze třídy profesora Dušana Foltýna.

Přísným bodovým kritériím prvního kola konkurzu nakonec vyhověl jako jediný ze všech zúčastněných a postoupil tak sám do finálového kola druhého. V něm členy odborné komise, již tvořili zástupci všech orchestrálních skupin, přesvědčil o oprávněnosti svého postupu a obdržel dostatečný počet bodů k tomu, aby mu bylo nabídnuto angažmá na tomto zodpovědném postu v našem předním symfonickém orchestru.

Není jistě bez zajímavosti, že se na této respektované pozici v Janáčkově filharmonii Ostrava bude střídat právě se svým současným pedagogem profesorem Dušanem Foltýnem, jenž je vedoucím skupiny hobojů.

Oběma hobojistům přejeme „harmonickou“ spolupráci jak v orchestru, tak při Dominikových pokračujících studiích na Ostravské univerzitě.

Dominik Bunc

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 09. 2020