Ohlédnutí / Herwig Zack / Masterclass / housle

Ve dnech 8. – 10. října 2019 se na půdě Fakulty umění Ostravské univerzity konal za podpory programu Erasmus+ masterclass jednoho z nejvýznamnějších německých houslových pedagogů profesora Herwiga Zacka, vedoucího katedry strunných nástrojů na Hochschule für Musik v německém Wurzburgu.

Masterclass byl veden skutečně vynikajícím způsobem ve velmi přátelské a inspirativní atmosféře pro všechny zúčastněné. Profesor Zack si dokázal získat velice rychle velkou oblibu všech aktivních i pasivních účastníků kursu, s jejichž celkovou úrovní byl velmi spokojen. Jak se po skončení této akce on sám osobně vyjádřil, velmi rád se k nám opět vrátí a my proto věříme, že jeho návštěva zde nebyla poslední.

Petr Maceček

Zveřejněno / aktualizováno: 04. 11. 2019