We are not Detroit – Jsme Ostrava!!!

V německém Neuss, ve Staedtische Galerie, Kulturforum Alte Post Neuss se uskuteční od 08/09/2019 v 11:30 ojedinělá prezentace a statement Ostravy.

Metaforický název s použitím sloganu „We are not Detroit“ kterým se vymezuje středoamerické město Cleveland vůči chátrajícímu Detroitu je paralelou srovnání lepšící se situace a podmínek pro výtvarné umění na Ostravsku, která rozhodně nepatří k městům na odpis a má vyspělejší oblasti Porýní svou autentickou uměleckou tvorbou co říci. V podtitulu výstavy bude akcentován původ vystavujících umělců (Severní Morava) a jejich studia na Fakultě umění Ostravské univerzity. Ostrava jako genius loci ostatně figuruje v tématech většiny vystavených prací. Při poskytování rozhovorů místním médiím a v zahajovacím textu kurátorů výstavy (Klause Richtera a Jiřího Surůvky) nebude fenomén Ostravy jistě opomenut.

Výstava potrvá od 08/09 – 06/10/2019.

pozvánka

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 08. 2019