Nová plastika před Fakultou umění OU

V nově upravené odpočinkové a parkové zóně na Podlahově ulici v Ostravě - Mariánských Horách mezi budovou Fakulty umění a kostelem Panny Marie Královny bylo umístěno nové sochařské dílo. Jde o plastiku, která nahradila původní kamenný kříž z 19. století, který byl zcela zdestruován zubem času a působením povětrnostních vlivů. Nová socha zatím nese pracovní název „Srdce kříže“ a jejím základem je volně stylizovaný tvar srdce, na němž se jednotlivé formy z několika pohledů protínají v čitelných obrysech kříže. Samotná bronzová plastika je osazena na pilíři vyrobeném z liberecké žuly. Celková výška je 350 cm. Zadavatelem výroby uměleckého díla je Římskokatolická farnost v Ostravě – Mariánských Horách, autorem plastiky je doc. Jaroslav Koléšek – vedoucí Ateliéru sochařství Fakulty umění Ostravské univerzity. Socha se tak svým fyzickým umístěním na pomezí uměleckého a duchovního prostoru může stát i jejich symbolickým propojením. Slavnostní posvěcení plastiky proběhlo ve čtvrtek 4. července 2019.

FB událost

Nová plastika před Fakultou umění OUNová plastika před Fakultou umění OUNová plastika před Fakultou umění OU

Zveřejněno / aktualizováno: 08. 07. 2019