Proč studovat na Fakultě umění

• Jsme jedinou vysokoškolskou institucí v České republice sdružující výtvarné a hudební obory
  • Vzděláváme v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu.
  • Klademe důraz na individuální přístup.
  • Organizujeme workshopy a mezinárodní interpretační kurzy pod vedením významných zahraničních a tuzemských umělců.
  • Zakládáme si na otevřeném, svobodném a stimulujícím prostředí.
  • Naše výuka staví na osobnostech.
  • Nabízíme studium a pracovní stáže v zahraničí v rámci programu „Erasmus +“ či meziuniverzitních smluv.
  • Poskytujeme studium „double degree“ zaměřené na digitální grafiku ve virtuálním prostředí a počítačové hry.
  • Aktivně artikulujeme celospolečenská témata.
  • Naše příprava se odráží v úspěších studentů, např. v cenách na mezinárodních soutěžích, v Cenách Thálie.
  • Nabízíme možnost otestovat si své schopnosti v podmínkách reálného profesionálního hudebního života a výtvarného provozu.
  • Pravidelně se umisťujeme se na předních příčkách v soutěži Fakulta roku, pořádané Českou studentskou unií.
  • Organizujeme nejvýznamnější český festival akčního umění a performance Malamut, festival umění ve veřejném prostoru Kukačka, Mezinárodní sympozium serigrafie Ostrava – ISSO, spoluorganizujeme mezinárodní festival Kręgi Sztuki a mezinárodní fotografický festival OstravaPhoto atd.

Zveřejněno / aktualizováno: 04. 12. 2020