Výstava - Ivo Sumec: Parte Povera

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy IVO SUMEC – PARTE POVERA, jež se uskuteční ve středu 25. dubna 2018 v 18.00 h. v prostorách Cechovny Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích.

Úvodní slovo pronesou Daniel Balabán a Tomáš Koudela.
Od 19.00 proběhne hudební vystoupení Martina Režného.
V průběhu večera se bude podávat pivo, víno a nealko.

Ivo Sumec (*1970)

Od roku 2003 působí jako asistent Ateliéru malby 1 Fakulty umění Ostravské univerzity. V současné době autor žije a tvoří v Ostravě a v Prostřední Bečvě.

Sumcovy obrazy jsou nenápadné a neokázalé. Zobrazuje obyčejné věci okolo nás – pneumatiky, domácí zvířata, batoh, chleba, hrnky ad. Viděné předměty mu nejsou cílem detailního zkoumání, ale zajímá jej tvar, povrch, místo, které v prostoru zaujímají, vlastnosti, které jsou jakoby samozřejmé, kterými se běžně nezabýváme, nevidíme je a nejsou pro nás atraktivní. Sumec předměty zastavuje, znehybňuje, absolutizuje. Vytváří z nich obecné znaky, principy vizuální zkušenosti.

Stručnou charakteristikou výtvarných prací, jež jsou součástí výstavního projektu Parte povera, je zátiší a krajina. Divák bude konfrontován rozměrnými plátny šepsovanými popelem, hlínou, prachem a sněhem. Na této matečné platformě se mj. rýsují džbány, vázy a kýble spolu se sloupy vysokého napětí konstruované z dřevěných špejlí, ale i architektony z pneumatik vyvedené asfaltem a dehtem akcentované svítivými barvami z hobby marketu.

plakát

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 04. 2018