Joanna Balewska, Masterclass

Vážení pedagogové, studenti a přátelé hudby,
tímto si vás dovolujeme pozvat na koncert, seminář a výuku polské klavíristky, která zavítá na Fakultu umění Ostravské univerzity v rámci programu Erasmus+.

29. listopadu, středa
9-10h
Seminář: Tôn-Thât Tiêt – between the Oriental culture and the European music avant-garde. Pieces for woodwind and keyboard instruments from the period of 1965 – 1972.
Seminář pro pedagogy a studenty katedry klávesových a dechových nástrojů,
budova F FU OU, Sokolská třída 17, Ostrava, místnost č. F403

16-17h
koncert
Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 2, Ostrava, vstupné zdarma

28. listopadu - 1. prosince
Masterclasses pod vedením Mgr. Lukáše Michela, ArtD.
budova F FU OU, Sokolská třída 17, Ostrava

Více informací:

Veronika Voráčová, tel: +420 553 46 2906; +420 553 46 4041, e-mail:

Joanna Balewska

Joanna Balewska Joanna Balewska absolvovala Academy of Music in Poznań, kde studovala klavír pod vedením prof. Andrzeje Tatarského a hru na cembalo pod vedením prof. Marie Banaszkiewicz-Bryły. V roce 2011 získala titul Ph.D. v oboru hudebních umění na akademii svých rodičů na základě své diplomové práce s názvem Fenomen dźwiękowy w twórczości klawesynowej F. Couperina le Grand i “Le Tombeau de Couperin” M. Ravela [Sound phenomenon in F. Couperin le Grand's harpsichord pieces and  M. Ravel's “Le Tombeau de Couperin”], který byl vydán v roce 2014 společně s CD Francuska muzyka klawiszowa XVIII i XX wieku [French keyboard music of the 18th and 20th centuries]. Její repertoár se rozprostírá od baroka až po současnou komorní hudbu. V roce 2013 vydala společně s houslistou Mateuszem Kubańskim CD s balkánskou hudbou 20. století. Spolupráce se saxofonistkou Magdalenou Jakubskou-Szymiec měla za následek vydání prvních děl pro saxofon a klavír od Łukasze Wośe (2016), která byla vydána v Polsku vůbec poprvé. Její nejčerstvější CD (2017) je věnováno dílu Tôn-Thatea Tiêta – díla pro cembalo, klavír a dechové nástroje. Mezi úspěchy Joanny Balewské patří take premiérová představení nejnovější polské hudby. Účastní se řady koncertů, festivalů a mistrovských kurzů a jako zkušený doprovod spolupracuje se sólisty na národních i mezinárodních soutěžích. Za svou uměleckou činnost obdržela v roce 2013 Čestný odznak za zásluhy o polskou kulturu. V současné době pracuje na Academy of Music in Poznań, kde spolupracuje s katedrou dechových nástrojů. Vyučuje take studenty klavírního oboru na M. Karłowicz Poznań General Secondary Music School.

Zveřejněno / aktualizováno: 28. 11. 2017