Světy české animace v Ostravě

Národní zemědělské muzeum v Ostravě, Vítkovice 3033, Dolní oblast Vítkovice
Vernisáž: 3. listopadu 2022 v 18:00
Facebooková událost

Všechny milovníky animovaného filmu zveme na výstavu Světy české animace, kde:

• poznáte, jak vzniká film do A do Z,
  • naučíte se rozeznávat jednotlivé animační techniky,
  • uvidíte, jak ožívají kresby a loutky v počítači, ale i bez počítače,
  • vás zavedeme do filmu známých českých animátorů,
  • a dozvíte se, jaké vznikaly animáky u nás v Ostravě.

50. let ostravské animace je neodmyslitelně spojeno se Studiem Prométheus a také s Atelierem animované tvorby na Katedře intermédií Fakulty umění Ostravské univerzity, který právě letos slaví 30. let svého vzniku.

Kurátory výstavy jsou Mgr. Denisa Jánská, která stojí za publikací Animace z Ostravy, je vedoucí Ateliéru animované tvorby na Ostravské univerzitě a ředitelkou Mezinárodního festivalu dětské a studentské multimediální tvorby TrikFilm a režisér Jan Bubeníček, který loni zazářil celovečerním animovaným filmem Myši patří do nebe nominovaným na evropského Oskara. Spolu s nimi výstavu připravili - filmový dramaturg a pedagog FAMU prof. Jiří Kubíček, scénárista prof. Edgar Dutka a producentka doc. Zuzana Bukovinská.

Zveřejněno / aktualizováno: 31. 10. 2022