Mezinárodní úspěch Katedry dechových nástrojů FU OU

S potěšením konstatujeme, že se nechtěná dvouměsíční mimořádná situace nijak neprojevila na aktivitách a úspěších našich studentů.

Ba právě naopak.

Studentka 2. ročníku Fakulty umění z klarinetové třídy docenta Igora Františáka totiž získala pro Ostravskou univerzitu skvělý úspěch na mezinárodní hudební soutěži ve švédském Stockholmu.

Soutěž The North International Music Competition, která se konala počátkem června, je vypisována pro obory hra na dechové nástroje žesťové, hra na dechové nástroje dřevěné, hra na smyčcové nástroje, hra na klavír, hra na bicí nástroje a pro obor zpěv.

Soutěže se zúčastnilo více než 2500 účastníků z celého světa a Kamila Dmytrykiw v 8. kategorii obdržela vysoké bodové hodnocení, díky němuž získala 1. cenu.

Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a srdečně gratulujeme.

Mezinárodní úspěch Katedry dechových nástrojů FU OU

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 06. 2020