Mezinárodní úspěch absolventky Fakulty umění Ostravské univerzity

MgA. Barbora Šteflová, Ph.D. Potěšující informaci jsme obdrželi z Brna, kde na pozici první hobojistky operního orchestru Národního divadla Brno působí MgA. Barbora Šteflová, Ph.D.

Barbora, která je absolventkou magisterského a poté i doktorského studia ze třídy prof. Dušana Foltýna na Fakultě umění OU, získala jako členka dechového tria Aperto vynikající 3. cenu na mezinárodní soutěži komorních souborů, kterou organizuje italská společnost AEMC.

V uvedeném souboru Barbora spolupracuje s klarinetistou Janem Charfreitagem, který je mimochodem rovněž absolventem FU OU ze třídy doc. Valtra Vítka, a fagotistou Pavlem Horákem. Mezi komorními tělesy ze dvanácti států se trio Aperto rozhodně neztratilo a dočkalo se zaslouženého ocenění.

Web soutěže

A dalším důkazem o aktivním pojetí vlastní hudební činnosti Barbory Šteflové je také nové CD s pravděpodobným názvem Emmert-Dlask-Demoč-Nota: Works for Oboe Trio.

Na tomto nosiči, jenž by měl spatřit světlo světa koncem tohoto roku, se naše absolventka představí jako členka ansámblu Trio Opera, ve kterém umělecky spolupracuje s violoncellistou Štěpánem Filípkem a klavíristou Ondrejem Olosem.

Zveřejněno / aktualizováno: 23. 04. 2019