Dodatek ke Změnám v Podmínkách k přijetí ke studiu na Fakultu umění pro AR 2020/21 ze dne 26. března 2020

Akademický senát FU OU dne 14. listopadu 2019 schválil Podmínky přijetí ke studiu v bakalářských a navazujících magisterských studijních programech pro akademický rok 2020/2021 (dále jen „Podmínky pro přijetí“).

Vzhledem k mimořádným opatřením vlády ČR a rektora OU souvisejícím s rozšířením viru COVID-19 schválil Akademický senát FU OU dne 26. března 2020 Změny v Podmínkách k přijetí ke studiu na Fakultu umění pro AR 2020/21 (dále jen „Změny v Podmínkách pro přijetí“).

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace AS FU OU dne 19. května 2020 schválil Dodatek ke Změnám v Podmínkách k přijetí ke studiu na Fakultu umění pro AR 2020/21 (dále jen „Dodatek“). Dodatek upravuje tzv. „další podmínky pro přijetí“ ke studiu bakalářských a navazujících magisterských studijních programů Instrumentální hra a Zpěv. Další podmínky pro přijetí ke studiu v ostatních studijních programech dotčených Změnami v Podmínkách pro přijetí (Grafika a kresba, Intermediální umění, Malba, Sochařství – volná tvorba, Výtvarná umění – ateliér grafického designu) se tímto Dodatkem nemění.

1) bakalářské studijní programy Instrumentální hra a Zpěv

Podle původního znění Podmínek pro přijetí se přijímací zkouška skládá ze tří dílčích částí:

1. talentová – hra na nástroj (SP Instrumentální hra) nebo zpěv (SP Zpěv)
  2. písemná – rozbor skladby
  3. ústní – hudebně kulturní přehled

Úpravy v obsahu přijímací zkoušky definované Změnami v Podmínkách pro přijetí z 26. března 2020 se tímto Dodatkem ruší. Původní Podmínky pro přijetí se Dodatkem mění následovně:

• ad a)
    Talentové zkoušky se uskuteční v termínu 2.–19. června 2020 v závislosti na oboru studia. O konkrétních termínech budou uchazeči informováni prostřednictvím e-mailu. Talentová část přijímací zkoušky má podobu hry na hudební nástroj nebo zpěvu před zkušební komisí sestávající z nejméně tří akademických pracovníků fakulty. Každý uchazeč si zajistí svého korepetitora na vlastní náklady.

• Na videonahrávce musí být jasně identifikovatelný uchazeč o přijetí.
    • Videonahrávka může být pořízena s klavírním doprovodem nebo jenom jako nahrávka sólového partu bez doprovodu.
    • Technické parametry videonahrávky musí být na takové úrovni, aby umožňovaly hodnocení uchazeče v rámci přijímacího řízení (video – alespoň 480p, audio alespoň 256kbps – odpovídá běžné střední kvalitě videozáznamu).
    • Videonahrávka bude zaslána prostřednictvím služby YouTube, www.ulozto.cz, www.uschovna.cz apod. ve formátu mp4, mpeg, nebo avi na adresu tajemníka kateder , a to nejpozději do 2. června 2020.

Uchazeči o studium ve studijním programu Zpěv předají zkušební komisi před začátkem talentové přijímací zkoušky (osobně nebo elektronicky na adresu ) lékařskou zprávu o foniatrickém vyšetření o způsobilosti ke studiu zpěvu ne starší 14 dnů. Tato zpráva bude založena do protokolu o přijímací zkoušce.

• ad b) a c)
    Písemná a ústní část přijímací zkoušky se tímto ruší.

2) navazující magisterské studijní programy Instrumentální hra a Zpěv

Podle původního znění Podmínek pro přijetí se přijímací zkouška skládá ze dvou dílčích částí:

1. talentová – hra na nástroj (SP Instrumentální hra) nebo zpěv (SP Zpěv)
  2. ústní – hudebně kulturní přehled

Úpravy v obsahu přijímací zkoušky definované Změnami v Podmínkách pro přijetí z 26. března 2020 se tímto Dodatkem ruší. Původní Podmínky pro přijetí se Dodatkem mění následovně:

• ad a) Talentové zkoušky se uskuteční v termínu 2. – 19. června 2020 v závislosti na oboru studia. O konkrétních termínech budou uchazeči informováni prostřednictvím e-mailu. Talentová část přijímací zkoušky má podobu hry na hudební nástroj nebo zpěvu před zkušební komisí sestávající z nejméně tří akademických pracovníků fakulty. Každý uchazeč si zajistí svého korepetitora na vlastní náklady. Uchazeč má možnost vykonat talentovou zkoušku distanční formou prostřednictvím videonahrávky, která bude splňovat tyto požadavky:
    • Na videonahrávce musí být jasně identifikovatelný uchazeč o přijetí.

Uchazeči o studium ve studijním programu Zpěv předají zkušební komisi před začátkem talentové přijímací zkoušky lékařskou zprávu (osobně nebo elektronicky na adresu ) o foniatrickém vyšetření o způsobilosti ke studiu zpěvu ne starší 14 dnů. Tato zpráva bude založena do protokolu o přijímací zkoušce. Každý uchazeč může získat nejvýše 70 bodů. Každý uchazeč, který získá méně než 50 bodů, nesplnil přijímací zkoušku a nebude přijat ke studiu.

• ad b)
    Ústní část přijímací zkoušky se tímto ruší.

Schváleno AS FU OU dne 19. května 2020
Č.j. OU-31626/50-2020