Úspěšný vstup do akademického roku

Hned v úvodu nastávajícího akademického roku se může Katedra dechových nástrojů Fakulty umění OU pochlubit „čerstvými“ úspěchy svých studentů.

Fagotista Radek Joska ze třídy MgA. Martina Petráka byl na základě úspěšného konkurzu vybrán do Orchestrální akademie prestižní Pražské komorní filharmonie.

Na tento úspěch navázaly již tradičně naše flétnistky ze třídy odborného asistenta Jana Ostrého. Posluchačky magisterského studia Sylvie Schelingerová a Anna Talácková absolvovaly náročnou výběrovou přehrávku do Akademie komorní hudby a přes těžkou konkurenci z řad jiných mladých hudebníků jim bylo přiznáno stipendium s možností studijních lekcí komorní hry u předních uměleckých osobností.

A do třetice úspěch „dechařů“, respektive „dechařek“ - na konkurzu do operního orchestru Národního divadla Moravskoslezského uspěly studentky Kristýna Josková a Tserennadmid Boldbaatar z hobojové třídy doc. Dušana Foltýna a bylo jim nabídnuto angažmá v tomto hudebním tělese.

Radek Joska
Sylvie Schelingerová