Hudební večery OU v ČRo

Nový cyklus komorních koncertů pořádá Fakulta umění Ostravské univerzity pod záštitou rektora Ostravské univerzity prof. MUDr. Jana Laty, CSc. Probíhá v období leden – prosinec 2017 a během této doby Fakulta umění uvede celkem šest koncertů komorní hudby, na kterých vystoupí nejen přední pedagogové a studenti fakulty, ale také pozvaní hosté od nás i ze zahraničí.

Mezi nimi nebude chybět sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, mezzosopranistka Veronika Hajnová, basista Martin Gurbaľ, klavírista Ivo Kahánek, houslista Jiří Vodička, violoncellista Jiří Hanousek, flétnista Jan Ostrý, a hobojista Dušan Foltýn, klarinetista Igor Františák, fagotista Martin Petrák a řada dalších.

Tyto koncerty se konají ve studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava a jsou přístupné široké veřejnosti. Jedná se o koncerty nejen významných interpretů z řad pedagogů, ale také nastupující mladé generace hudebníků, kteří již nyní získávají prestižní ocenění na národních i mezinárodních interpretačních soutěžích a vystupují na významných koncertních pódiích. Mezi ně patří např. sopranistka Veronika Holbová, flétnistka Sylvie Schellingerová či houslista Petr Benda.

Promyšlená dramaturgie této komorní řady má za svůj hlavní cíl prezentovat nejen významné interprety hudebního umění, ale také uvádět netradiční a ojedinělá díla hudební historie a v neposlední řadě uvádět premiérové nastudování skladeb současných skladatelů. Tím zpětně bude docházet k mapování a archivování současného hudebního umění v našem regionu.

A dále na facebooku.

Vstupenky na koncert je možné si je rezervovat elektronicky na e mailové adrese , případně vždy 14 dní před koncertem zakoupit v předprodeji na pobočkách Ostravského informačního servisu (Elektra, Svinov) nebo v den koncertu před jeho začátkem na místě.

Cena vstupenky: 150 Kč / 100 (senioři, studenti, ZTP); pracovníci a studenti OU mají vstupné zdarma

Těšíme se na setkání při některém z koncertů a věříme, že Vám zpříjemníme vaše večery nevšedním hudebním zážitkem.

Zveřejněno / aktualizováno: 04. 12. 2020